

Tijdens de basiscursus mycotherapie is gepresenteerd dat paddenstoelen gezond en waardevol voedsel zijn vanwege hun gehalte aan eiwitten, vitaminen en mineralen en spore-elementen maar ook dat ze al duizenden jaren worden gebruikt voor hun positieve effecten op de gezondheid.
Zo wordt Agaricus blazei murill, ook wel God’s paddenstoel genoemd vanwege de effecten die deze paddenstoel worden toegedicht op de levensverwachting en wordt de Reishi paddenstoel ook wel de paddenstoel van de onsterfelijkheid genoemd.
Vele inzichten en toepassingen van paddenstoelen extracten en poeders zijn besproken met hun toepassing voor cliënten in de praktijk.
Nu gaat het erom de opgedane kennis om te zetten in de dagelijkse praktijk.
Ervaring leert dat het implementeren van kennis in de praktijk in de eerste dagen na een opleiding de kans vergroot op het toepassen ervan op lange termijn. De kennis is nog vers en nu weet je nog welke situaties je voor ogen kwamen tijdens de cursus en met welke paddenstoelen daar voordeel behaald kan worden.
Laat jij de dagelijkse routine jou opslurpen?
Wees niet verbaasd als je nu gevraagd zou worden waar de verschillende paddenstoelen hun effect kunnen hebben, je dit niet (meer) precies weet. Het is een logisch gevolg van veel informatie aangereikt hebben gekregen in een korte tijd. Tegelijkertijd kan dat de toepassing in de praktijk in de weg staan.
Een simpel en effectief hulpmiddel is om de informatie en je aantekeningen nog eens goed door te bladeren. Maak desnoods nog notities van situaties die je voor de geest komen.
Tot slot:
Nu, drie dagen na de cursus zijn we erg benieuwd:
Wat is jouw belangrijkste inzicht na je verdiept te hebben in de mycotherapie?
Welke plaats zie jij voor mycotherapie in jouw dagelijkse praktijk?
Deel alsjeblieft jouw reactie in het commentaarveld onderaan deze pagina (uiteraard zonder namen te noemen of mensen te kwetsen)
Op vitaliteit!
Geja Heinen